Про використання печаток та штампів

Дата: 22.01.2019 16:33

• УКРАЇНА
    • РАЙГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
    • БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

• ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

22.01. 2019р.                                                                             №

Про використання печаток та

штампів

З метою належного обліку, використання і зберігання печаток та штампів Райгородоцької сільської ради та керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком сільської ради

Вирішив :

1. Затвердити Порядок обліку, використання, зберігання печаток і штампів в Райгородоцькій сільській  раді (додається).

2. Ввести в дію з 22.01.2019 року  номерні гербові печатки та штампи для:

№1- Андріяшівського старостинського округу;

№2 – Буряківського старостинського округу;

№3 – Маркушівського старостинського округу;

№4 – Великопятигірського старостинського округу.

сіл  Буряки, Андріяшівка, Велика Пятигірка, Лісове, Мирне, Любомирка, Маркуші та Обухівка.

3. Відповідальність за збереження і використання номерних гербових печаток старостинських округів покласти на виконуючих обов’язки старост Райгородоцької сільської ради.

4. Для діловодства в селах Мартинівка та Лемеші дозволити використання печаток і штампів Райгородоцької сільської ради.

5. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                                                Г.М.Кудлай

рішенням виконавчого комітету сільської ради  від 22.01.2019 №

П О Р Я Д О К

обліку, використання, зберігання печаток і штампів

в Райгородоцькій  сільській раді

1. Загальні положення

1.1 Цей Порядок визначає процедуру обліку, використання та зберігання печаток і штампів в апараті Райгородоцької сільської ради.

1.2 У порядку, встановленому чинним законодавством, організаційно-розпорядчі, адміністративно-господарські, фінансові, бухгалтерські та інші документи, що створені в апараті та структурних підрозділах сільської ради, копії цих документів скріплюються печатками, а на вхідних та вихідних документах проставляються штампи.

1.3 В апараті та структурних підрозділах сільської ради використовується печатка із зображенням Державного Герба України і повного найменування установи (далі – гербова печатка)  та штампи.

1.4. Старости сіл використовують номерні гербові печатки та штампи (Додаток №1).

2. Облік печаток і штампів

2.1 Печатки і штампи, що використовуються в апараті сільської ради підлягають обов’язковому обліку. Такий облік ведеться в журналі за встановленою формою (додаток 2).

2.2 Журнал обліку печаток і штампів включається до номенклатури справ апарату сільської  ради. Аркуші журналу нумеруються, прошиваються та скріпляються печаткою.

2.3 Особою, відповідальною за облік печаток і штампів в апараті сільської  ради є секретар виконкому.

3. Використання печаток і штампів

3.1 На документах, що засвідчують права громадян і юридичних осіб, на яких фіксується факт витрати коштів і проведення операцій з матеріальними цінностями, підпис посадової (відповідальної) особи скріплюється гербовою печаткою.

Перелік інших документів, підписи на яких скріплюються гербовою печаткою, визначається Інструкцією з діловодства в сільській раді.

Гербовою печаткою скріплюються документи, що підписані головою сільської  ради та номерними гербовими печатками ,що підписані старостами сіл.

3.2 Штампи без зображення Державного Герба України використовуються для:

- засвідчення факту реєстрації вхідних та вихідних документів;

- інших відміток довідкового характеру;

3.3 Особи, які несуть персональну відповідальність за використання та зберігання печаток і штампів в апараті сільської ради, визначаються  розпорядженням голови сільської  ради.

3.4 Тимчасова передача гербової печатки відповідальною особою іншій посадовій особі, яка її заміщує, фіксується в журналі обліку та видачі печаток і штампів (далі – журнал обліку).

4. Зберігання печаток і штампів

4.1 Печатки і штампи повинні зберігатися у сейфах або металевих шафах.

4.2 Перевірка наявності печаток та штампів, стану дотримання режиму їх використання та зберігання, обґрунтованості знищення – здійснюється щороку комісією.

Така комісія утворюється  розпорядженням голови.

Про результати перевірки наявності печаток і штампів робляться відмітки в журналі обліку після останнього запису. У разі порушення правил обліку, використання та зберігання печаток і штампів, комісія проводить службове розслідування, результати якого оформляються актом довільної форми та доводяться до відома  сільського голови.

4.3 У разі втрати печаток і штампів  відповідальні посадові особи зобов’язані негайно повідомити про це органи внутрішніх справ та вжити заходів для їх розшуку.

4.4 Контроль за дотриманням порядку обліку, використання і зберігання гербової печатки, номерних гербових печаток і штампів в апараті сільської ради покладається на сільського голову.

Секретар сільської ради                                                           І.П.Борисюк