Райгородоцька громада вшановує світлу пам'ять Василя Івановича Малянівського з дня смерті якого минає 6 років. Царство небесне, вічний спокій.

Дата: 31.08.2020 13:54

Малянівський Василь Іванович (06.01.1991 – 31.08.2014),

механік-водій 9-ї батареї 3-го дивізіону 26-ї окремої артилерійської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, старший солдат.

Народився 6 січня 1991 року в селі Андріяшівка Бердичівського району Житомирської області. Навчався в загальноосвітній школі села Андріяшівка Бердичівського району. Після смерті матері, переїхав до рідної тітки в село Кириївка Любарського району Житомирської області. У 2008 році закінчив загальноосвітню школу села Кириївка Любарського району.

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

З 2010 року проходив військову службу за контрактом в 26-ій окремій артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А3091, місто Бердичів Житомирської області).

З липня 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України.

31 серпня 2014 року старший солдат Малянівський загинув поблизу села Весела Гора Слов’яносербського району Луганської області під час обстрілу, який вівся з території Російської Федерації.

3 вересня 2014 року похований на кладовищі села Андріяшівка Бердичівського району.

29 жовтня 2014 року в селі Андріяшівка Бердичівського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Павла Ящука, 8), де навчався Василь Малянівський, йому та ще двом випускникам (Павло Ящук та Сергій Коренівський) відкрито меморіальну дошку.

У 2015 році в селі Кириївка Любарського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Леніна, 26), де навчався Малянівський Василь, йому відкрито меморіальну дошку.

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (23.05.2015; посмертно).

24 серпня 2015 року в місті Бердичеві на територіїї військової частини А3091 було відрито пам’ятний знак на честь загиблих бійців 26-ї окремої артилерійської бригади та 12-го окремого піхотного батальйону, серед яких ім’я старшого солдата Василя Малянівського.

Залишились дружина та син.

Вірш «Писала лист» місцева поетеса Ольга Калина присвятила Василю Малянівському

Писала лист тремтячою рукою

Й спадали сльози гіркі на листок:

"Хотілося б побачитись з тобою,

Не їдеш ти додому, мій синок.

Спустошилась без тебе наша хата,

Лиш павуки снуються по кутках,

А по ночах ота сова проклята

Вганяє в серце своїм криком страх.

Той страх, що я тебе вже не побачу.

Покрилася стежина споришем.

Ти повернись, невже не бачиш - плачу,

Я не вгамую сильний біль і щем.

Ти завітай додому на хвилинку,

Хоча б ще раз побачити тебе,

Почути голос твій, мій любий синку,

Без тебе вже й калина не цвіте.

Ти знай, що я тебе щодня чекаю,

Я принесла тобі із вишень цвіт.

Чекай на звістку - зараз відправляю" -

І лист взяла й поклала на граніт.