ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ!

Дата: 01.04.2021 13:57

Фото без опису

На території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. Зважаючи на це, а також на те, що люди починають прибирати свої присадибні ділянки, спалювати залишки сухої рослинності, існує загроза збільшення кількості пожеж в екосистемах.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.

Шановні громадяни випадки спалення трави  та сміття не лише значно збільшують кількість виїздів техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах. Не користуйтеся вогнем для знищення сміття та сухої трав'яної рослинності. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

головний інспектор Бердичівського

міськрайонного відділу УДСНС України