Церква Різдва Богородиці

Дата: 14.09.2021 12:29

Церква Різдва Богородиці знаходиться в північній частині села.

Церква побудована у 1755 році і на сьогодні є найстарішою релігійною спорудою на Бердичівщині. Одночасно з нею були збудовані церкви у Райках (1754) та Половецькому (1755), але в часи войовничого атеїзму їх було знищено.

Цікавим є місце розташування храму: він був збудований не в центрі села, як зазвичай для релігійних споруд, а на окраїні, посеред лісу. Однією з версій такого розташування є те, що храм збудували на місці колишнього язичницького святилища. Непрямим доказом цього є той факт, що престол храму стояв на пні старого дуба.

Архітектурна побудова православного дерев'яного храму відповідає канонічним традиціям і складається з 3 частин: бабинець, назва та вівтар (план церкви представлено унизу). Для міцності та стійкості дерев'яної церкви Різдва Богородиці її збудували на кам'яному фундаменті.

Хрести храму Різдва Богородиці були ковані і мали півмісяць в основі хреста. Слід зауважити, що півмісяць (цата) на православному хресті не мала ніякого відношення до мусульманської релігії.

Храм Різдва Богородиці діяв до Жовтневої революції 1917 року. Та у 20-х роках його закрили, використовували під склад. По отриманні Україною незалежності храм відновив роботу. Тут проводиться регулярна церковна служба, відбуваються обряди вінчання, хрещення дітей.