Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРОЄКТ РІШЕННЯ Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку та додержання тиші в громадських місцях на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради

Дата: 08.11.2022 15:04
Кількість переглядів: 100

Україна

РАЙГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

_____________ сесія                 с.Райгородок                      VIIІ скликання

 

від                       

 

Про затвердження Правил

благоустрою, забезпечення чистоти

і порядку та додержання тиші в

громадських місцях на території

населених пунктів Райгородоцької сільської ради

 

 

      Керуючись статтею 143 Конституції України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310 «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту», з метою покращення санітарного стану та благоустрою території населених пунктів Райгородоцька сільської ради, сільська рада

 

 ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку та додержання тиші в громадських місцях на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради (на додатку).
  2. Вважати таким, що втратило чинність рішення Райгородоцької сільської від  23.12.2020р. № 72 «Про затвердження Правила благоустрою та утримання території населених пунктів Райгородоцької сільської ради».
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та екології.

 

 

 

Сільський голова                                                         Максим САМЧИК

 

Додаток №1

до рішення Райгородоцької сільської ради

від _______________________  №______

 

 

П Р А В И Л А

благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку та

додержання тиші в громадських місцях на території

населених пунктів Райгородоцької сільської ради

 

Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку та додержання тиші в громадських місцях на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області (далі Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою пунктів Райгородоцької сільської ради, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території населених пунктів, встановлено порядок комплексного виконання робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та іншого з метою раціонального використання території населених пунктів, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту та відновлення сприятливого для життєдіяльності мешканців довкілля.

Правила є обов’язковими для виконання підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх відомчого підпорядкування та форми власності, фізичними особами  та громадянами на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради.

 

Розділ 1.  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Сфера дії Правил та учасників правовідносин в цій сфері:

 1.1.2  Благоустрій населених пунктів Райгородоцької сільської ради передбачає:

- розробку та здійснення ефективних та комплексних заходів з утримання території населених пунктів  в належному стані, її санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів та об'єктів;

- організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд природоохоронного, історико-культурного та іншого призначення;

- створення умов для реалізації прав суб’єктами у сфері благоустрою сіл.

1.1.3 Суб’єктами  у сфері благоустрою є органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

 1.1.4 Повноваження Райгородоцької сільської ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені Законами  України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення»  та іншими нормативно-правовими актами.

 1.1.5 Правила містять загальнообов’язкові норми на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради,  за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, передбаченої законодавством України.

1.1.6 Контроль за дотриманням правил покладається на комісії з питань ЖКГ, з питань прав людини та законності, з питань земельних відносин.

1.2  Порядок закріплення та фінансування заходів з благоустрою територій.

 1.2.1 Всі суб’єкти господарювання за власні кошти повинні утримувати в належному санітарному стані території,  надані їм у власність або користування, прилеглі території, а також приймають  пайову участь в проведенні робіт з благоустрою на закріплених територіях.

 1.2.2 Території загального користування за межами землевідведення закріплюються сільською радою між суміжними землекористувачами для виконання заходів по прибиранню, покосу газонів, знищенню карантинних рослин та бур’янів.

1.2.3 На закріплених територіях підприємства, установи та організації, інші суб’єкти господарювання фінансують заходи щодо прибирання, покосу трави, знищенню карантинних рослин та бур’янів, побілки бордюрів.

1.3  Забезпечення державних, громадських та приватних  інтересів, відкритості, доступності Правил.

1.3.1 Об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони, з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством.

1.3.2 Правила забезпечують єдність державних, громадських та приватних інтересів по утриманню в належному стані  на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради об’єктів загального користування, природних ландшафтів, комплексів і об’єктів, їх санітарного очищення, а також по раціональному використанню інженерних споруд, забезпеченню їх безперебійного функціонування.

1.3.3 Виконання Правил суб’єктами благоустрою забезпечує створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, збереження та охорону навколишнього середовища, забезпечує санітарне та епідеміологічне благополуччя мешканців в селах.

1.3.4 Правила затверджуються у встановленому порядку рішенням Райгородоцької сільської ради.

 

Розділ 2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

2.1. У цих Правилах  терміни вживаються  в такому значенні:

 2.1.1. Балансоутримувач - власник або особа, яка за договором або відповідним актом утримує  об’єкти або елементи благоустрою, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного  проведення  капітального  і поточного ремонтів та утримання.

2.1.2 Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з  інженерного захисту,  розчищення,  осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та   екологічних заходів з покращення мікроклімату,  санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з  метою  її  раціонального  використання,  належного утримання та охорони,  створення умов щодо захисту і  відновлення  сприятливого для життєдіяльності людини довкілля

2.1.3 Відходи -  будь-які  речовини,  матеріали  і  предмети,  що утворюються у процесі людської діяльності і  не  мають  подальшого використання  за  місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен  позбутися  шляхом утилізації чи видалення.

2.1.4 Вулично -дорожня мережа - призначена  для  руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів,  тротуарів,  пішохідних і велосипедних доріжок, а також  майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.

2.1.5 Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.

2.1.6 Замовник будівельних робіт – особа, що укладає договори на проектування та проведення будівельних робіт, контролює виконання договірних зобов’язань, здійснює інші функції відповідно до законодавства.

2.1.7 Заходи з благоустрою населених пунктів -  роботи  щодо відновлення,  належного утримання та  раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

2.1.8 Мала архітектурна форма – у зеленому господарстві штучно архітектурно-об’ємний елемент  садово-паркової композиції: альтанки, бесідки, ротонди, арки, кіоски, павільйони, палатки, знаки, які об’єднані загальним художнім задумом, що виконують утилітарні та декоративні функції, садово-паркові меблі, обладнання ігрових та господарських майданчиків, декоративні вази, паркові скульптури, урни тощо.

2.1.9 Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до 30 кв. метрів) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження  фундаменту.

2.1.10 Механізоване прибирання – прибирання території із застосуванням миючих, прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.

2.1.11 Об'єкти благоустрою – сукупність усіх територій населених пунктів Райгородоцької  сільської ради, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, житлової та громадської забудови, рекреаційного, територій промисловості, транспорту,  зв'язку, енергетики та іншого призначення, територій паркового, водного фондів та інших.

Об'єкти благоустрою:

 1)  території загального користування:

парки (парки культури та відпочинку, спортивні дитячі, меморіальні та інші), рекреаційні зони, пляж, зони зелених насаджень, сквери та майданчики для дозвілля та відпочинку;

вулиці,  дороги,  провулки,  проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

кладовища;

місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування транспорту);

місця для зупинки  маршрутних  транспортних засобів;

місця для організації ярмарків, майданчики сезонної торгівлі;

інші території загального користування в межах населених пунктів Райгородоцької сільської ради;

 2)  прибудинкова територія;

 3)  території будівель  та споруд інженерного   захисту  територій;

 4) території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарювання та закріплені за ними території на умовах договору;

 5) інші території в межах населених пунктів Райгородоцької сільської ради.

2.1.12  Прибудинкова територія - територія навколо будинку,  визначена  актом  на право власності чи користування  земельною ділянкою і призначена для обслуговування  будинку.

2.1.13 Рекламні засоби (з обладнанням) - це елементи благоустрою сіл, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні, плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо). До обладнання зовнішньої реклами відносяться опори, блоки тощо.

2.1.14  Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів  – комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.

2.1.15 Ручне прибирання – прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, криги лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.

2.1.16 Суб'єкти у сфері благоустрою населених пунктів Райгородоцької сільської ради - учасники відносин у сфері благоустрою а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, громадяни.

2.1.17 Територія -  сукупність земельних  ділянок,  які використовуються для розміщення об'єктів загального  користування: парків,  скверів, бульварів, вулиць, провулків, площ, майданів, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших у межах населеного пункту.

2.1.18 Утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою  території  населеного  пункту,  а також санітарне очищення  території, її  озеленення,  збереження  та  відновлення об'єктів благоустрою.

2.1.19 Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення  експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них  (прибудинкової) території відповідно до вимог  нормативів,  норм,  стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

 

 Розділ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ.

3.1.     Прибирання та благоустрій на території сіл  здійснюють:

 3.1.1.  Комунальне підприємство «Райгородоцьке» згідно статуту:

 3.1.2. Підприємства, організації і установи незалежно від форм власності:

-  територія в межах відведеної земельної ділянки;

- територія від межі відведення (паркану) до проїжджої частини вулиці, внутрішньоквартального проїзду;

- території закріплені рішенням сільської ради, згідно заходів по благоустрою в радіусі 25м.;

 3.1.2.1.Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності:

- забезпечують виконання заходів з благоустрою, впорядкуванню, і озелененню сіл;

- відповідно до власних повноважень, вжити відповідних заходів по розробці та затвердженню схем об’єктів благоустрою.

 3.1.3.2.Посадові особи підприємств, установ, організацій   несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії   чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

 3.1.3. Власники забудови приватного сектора:

-    територія присадиби у відведених межах;

-    територія, прилегла до присадиби між проїзною частиною вулиці і присадибою (парканом присадиби);

-    при наявності водовідвідних або водопонижуючих канав, прилеглих до присадибної території – відкоси цих канав.

3.1.4. Окремі підприємства та організації сіл  повинні проводити прибирання та благоустрій додаткових територій, а саме:

-    будівельні організації – земельних ділянок, виділених під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць та прилеглих до них територій, зелених насаджень, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво;

-    товариства, правління гаражних кооперативів, власники  індивідуальних гаражів – території прилеглих до гаражів та масивів;

-    торговельні та інші організації і підприємства – місць розміщення тимчасових точок оптової, роздрібної торгівлі та сфери послуг (кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі тощо) в радіусі 7 метрів. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення;

-    підприємства, установи, організації – прилеглі території до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних підстанцій, які знаходяться на їх балансі в радіусі 15 метрів;

-    власники автозаправних станцій зобов’язані прибирати територію на відстані 25 м навколо станції (включаючи 0,5 м проїжджої частини від бордюрного каменю);

 3.2.    Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності, фізичні особи-підприємці та власники присадибних ділянок зобов’язані проводити весь комплекс робіт, спрямованих на наведення чистоти і порядку:

3.2.1. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.

3.2.2. Контролювати стан колодязів і утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному    стані та на рівні дорожнього покриття. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти про це організації, які їх експлуатують.

3.2.3. Своєчасно прибирати листя в період його опадання, не допускати накопичення, спалювання листя, гілля та сміття на території населених пунктів. Листя, гілля та сміття повинне вивозитись транспортом згідно додатково укладених угод.

3.2.4.Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 см, облаштовувати газони та квітники, виконувати своєчасно роботи по догляду за зеленими зонами і  насадженнями і виконувати своєчасну санітарну рубку і обрізання дерев і чагарників,

3.2.5. Своєчасно підчищати гілля дерев та кущів, які виступають за межі земельної ділянки і захаращують або унеможливлюють прохід пішоходів по тротуарах, пішохідних доріжках, обочинах, або перешкоджають чи унеможливлюють рух транспорту по проїжджій частині дороги.

3.3.Проводити снігоочистку дотримуючись таких правил:

3.3.1.Роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду;

3.3.2.Від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

3.3.3.Під час ожеледиці посипати тротуари, переходи через вулиці, місця  зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах заборонено («Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» п.3.6, стор.664);

3.3.4. Регулярно з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;

Розділ 4. ОСВІТЛЕННЯ ОБ’ЄКТІВ  БЛАГОУСТРОЮ.

4.1. Власники (балансоутримувачі) об’єктів благоустрою дворів забезпечують освітлення цих об’єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм та правил.

4.2.    Обов’язковому освітленню підлягають вулиці населених пунктів , двори та під’їзди будинків, підходи та під’їзди до закладів торгівлі, освіти, культури, медицини та місць відпочинку, території ринків та інших об’єктів.

4.3.    Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об’єктів благоустрою, дворів, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюється балансоутримувачем цих об’єктів благоустрою.

 

Розділ 5. ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТА ПРАВИЛА САНУТРИМАННЯ

5.1.    Відповідальність  за  санутримання та додержання правил санітарної очистки покладається на керівників організацій, підприємств та громадян на території яких  розташовані об’єкти саночистки.

5.2.    Відповідальність за збір і вивезення харчових відходів покладається на підприємства громадського харчування.

5.3.    Житлові організації підприємства, на балансі яких будинки, вживають заходи по забезпеченню знищення гризунів і мух.

5.4.    Всі організації,  установи, підприємства незалежно від форм власності, що знаходяться на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради,  приватні підприємці, власники індивідуальних гаражів та громадяни, які мають будинки на правах приватної власності, зобов'язані:

 - мати діючі договори на вивезення, приймання та знешкодження   побутових відходів та  вносити плату за користування послугами на вивіз та захоронення твердих  побутових відходів згідно затверджених норм накопичення сміття;

- укладати угоди з дезінфекційною службою на проведення робіт по боротьбі з комахами та гризунами.

5.5.    Керівники підприємств, установ, організацій, громадяни зобов’язані додержуватись таких правил санутримання та саночистки:

5.5.1.    Категорично забороняється накопичувати на прилеглій, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи; влаштовувати звалища (будь-якого сміття, відходів будь-якої величини) на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради.

5.5.2.   Дотримуватись термінів  вивезення сміття  та місць його складування, визначених “Санітарними правилами утримання територій населених пунктів”.

5.5.3. Сміттєзбірники повинні встановлюватись на асфальтованих або бетонованих майданчиках. Під’їзні дороги до них повинні мати  тверде покриття.

5.5.4. Сміттєзбірники, майданчики та прилегла до них територія повинні утримуватись в належному санітарно-технічному стані.

5.5.5. Громадські туалети, сміттєзбірники, вигрібні ями необхідно дезінфікувати.

5.5.6. Дезінфекцію проводити хімічними препаратами у відповідності з періодичністю, встановленою органами санітарного нагляду;

5.5.7. Встановлювати на своїй території (в будинках, де  немає каналізаційних мереж) одне санітарне пристосування (туалет, вигрібну, помийну  ями тощо) згідно санітарних норм. До дворових туалетів і вигрібних ям повинен бути   забезпечений під’їзді освітлення в нічний час;

5.5.8. Урни для сміття обов’язково встановлюються біля входу у видовищні установи, біля торговельних точок, на ринках, зупинках пасажирського транспорту, у скверах, на бульварах, площах та інших місцях повинні мати маркування, що вказує на їх належність. Урни  повинні утримуватись у справному стані, очищатись від сміття в міру накопичення (але не менш ніж 1 раз на добу), митись і дезинфікуватись організаціями, яким належать.

 

5.6. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

5.6.1.Викидати на території населених пунктів, у річки, водойми, канави, зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій сміття, побутові виробничі відходи, нечистоти тощо;

5.6.2. Зливати на території населених пунктів, в тому числі в зливову каналізацію та зливо-приймальні пристрої вуличних чи дворових мереж, побутові та виробничі відходи, нафтопродукти, неочищені води, після миття дворових територій, автотранспорту, а також самовільно підключатись до зливної каналізації;

5.6.3. Встановлювати на подвір’ї санітарні пристосування (туалети, помийні ями тощо), які не відповідають санітарним нормам;

5.6.4. Засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами;

5.6.5. Утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, що здатні   загниватися;

5.6.6. Мити посуд, автомобілі,  прати білизну і інше біля водопровідних колонок і у відкритих водоймах;

5.6.7. Виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду і інші побутові нечистоти;

5.6.8. Купати домашніх тварин у водоймах, вигулювати їх у місцях масового відпочинку, на дитячих майданчиках;

5.6.9. Випускати на вулиці населених пунктів, парки, кладовища, місця масового відпочинку домашніх тварин;

5.6.10. Розкладати багаття, спалювати листя, сміття тощо на територіях сіл, підприємств, організацій, зелених насаджень, та інших місцях. Листя, гілля та сміття повинне вивозитись транспортом  згідно додатково укладених угод.

 

Розділ 6. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ САНІТАРНИХ ДНІВ,

СУБОТНИКІВ,  МІСЯЧНИКІВ ПО САНІТАРНІЙ ОЧИСТЦІ ТА БЛАГОУСТРОЮ

 

6.1. З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озелененню, підтриманню чистоти і порядку в селах, рішенням виконкому сільської ради можуть оголошуватися дні чистоти (санітарні дні) суботники,  а також місячники по саночистці та благоустрою.

6.2. Керівники підприємств, організацій, навчальних закладів, громадяни за місцем проживання в ці дні силами своїх колективів і транспорту проводять на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях ретельне прибирання, догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами, знищують бур’яни та скошують траву, вивозять сміття на полігони утилізації, проводять очистку, а в необхідних випадках – фарбування огорож, фасадів, цокольних споруд, миття вікон і парадних дверей.

6.3. Для періодичного контролю за санітарним станом та благоустроєм будівель, прибудинкових, прилеглих та закріплених територій при житлових організаціях, на підприємствах, в організаціях на громадських засадах можуть створюватися санітарні комісії.

6.4. Сміття повинно бути вивезено на спеціально відведені звалища. Протягом дня повинен здійснюватись збір сміття, паперу і інших відходів.

6.5. Для недопущення утворення снігових заметів, з настанням снігопадів повинно здійснюватись прибирання снігу з підгортанням його у вали до закінчення снігопаду. Прибирання, вивіз снігу і зрубів льоду починається одночасно з настанням снігопадів і здійснюється в першу чергу на магістральних вулицях з метою забезпечення безперебійного руху транспорту.

6.6. Підгортання снігу в вали дозволяється на всіх вулицях, площах і скверах. В залежності від ширини вулиць і характеру руху на них, вали можуть укладатися з однієї  або двох сторін проїжджої частини. Забороняється утворення валів снігу в зоні перехресть, пішохідних переходів і автобусних зупинок, а також згортання снігу і зрубів  льоду на газони з вуличними насадженнями.

6.7. При укладанні снігових валів і куп необхідно залишити на проїжджій частині вулиць і тротуарів, на перехрестях вулиць в’їзди у подвір’я, підходи до будівель, ліхтарів вуличного освітлення.

6.8. Укладання снігу та зрубів з льоду на тротуарах, доріжках в скверах, на подвір’ях здійснюється так, щоб був забезпечений вільний прохід пішоходів і під’їзд механізмів та автотранспорту. Залишки снігу у валах і зруби льоду, своєчасно не завантажені в снігонавантажувачі, збираються в купи, прибираються і вивозяться силами та засобами підприємств, організацій і власників будинків.

6.9. Прибирання, вивіз снігу і зрубів льоду з вулиць, тротуарів, дворів і інших територій, не закріплених за комунальними підприємствами, здійснюється організаціями та власниками будинків.

6.10. При здійсненні снігозбиральних робіт кришки всіх водопровідних, каналізаційних, пожежних, дощових, приймальних, інших колодязів повинні очищатися від снігу та льоду організаціями і власниками будинків, які здійснюють ручне прибирання. Організації, на балансі яких перебувають підземні мережі, зобов’язані стежити за тим, щоб кришки люків, колодязів були на рівні з шляховим покриттям та за своєчасним проведенням ремонтів колодязів, люків та кришок.

6.11. Очистка дахів від снігу та зняття льодових бурульок із дахів і ринв повинно здійснюватись систематично, з обов’язковим застосуванням запобіжних засобів для уникнення нещасних випадків з пішоходами і пошкоджень телефонних, телеграфних, радіотрансляційних, електричних і освітлювальних мереж, ліхтарів вуличного освітлення, зелених насаджень і інших споруд.

6.12. Механізоване посипання піскосумішшю проїжджої частини вулиць, широких тротуарів здійснюється при необхідності  підприємствами, організаціями, установами.

6.13. Під час ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок, проїжджої частини вулиць в зоні автобусних зупинок і самих посадочних майданчиків, підйомів, спусків та інших небезпечних місць здійснюється систематично, забезпечуючи тим самим нормальний рух пішоходів і транспорту.

6.14. Прибирання в осінньо-зимовий період і посипання піском повинні закінчуватись до 10.00 год. і, в разі потреби, здійснюватись протягом усього дня, а в період снігопадів, відлиг і ожеледиці – цілодобово.

6.15. Вивіз снігу і зрубів льоду дозволяється у місця, спеціально відведені рішенням виконкому сільської ради.

6.16. Влаштування, утримання і ліквідація звалищ для снігу та зрубів льоду покладається на комунальні підприємства.

6.17. Подвір’я житлових і адміністративних будівель повинні утримуватись в належному санітарному стані. Повинно здійснюватись прибирання, вивезення снігу, посипання піском в зимовий період, своєчасне вивезення сміття і нечистот, очищення водостоків і дренажів.

6.18. Побутове сміття повинно збиратись і зберігатись у санітарних сміттєзбірниках та спеціальних контейнерах. Для контейнерів на подвір’ях повинні бути визначені спеціальні майданчики з тіньової сторони з водонепроникним покриттям, загороджені зеленими насадженнями або сітковою, цегляною чи бетонною огорожею. Розташування, розміри і оформлення майданчиків повинні забезпечувати вільний проїзд та умови для завантаження спецавтотранспорту.

6.19. Майданчики повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків, місць відпочинку на відстані від 20 і не далі 100м. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів відповідно до чисельності мешканців та норм накопичення твердих побутових відходів.

6.20. Звалювати сміття на території подвір’я забороняється. Забороняється складування в контейнери будівельного сміття, металобрухту, нечистот та бур’янів, гілок дерев.

6.21. Будинковолодіння, які не мають каналізації, повинні мати утеплені вигреби туалетних та помийних ям з водонепроникним дном і стінками та бути закритими. Забороняється виливати помиї і нечистоти на території подвір’я та в дощоприймачі на вулицях.

6.22. Вигреби туалетних і помийних ям, сміттєзбірники, контейнери повинні своєчасно очищатись, утримуватись у справному стані і дезінфікуватись (дезинфекція сміттєзбірних контейнерів здійснюється один раз на   15 днів, майданчиків навколо них – щоденно, стін туалетів – один раз на тиждень, туалетних і помийних ям – один раз на три дні). Дезинфекція здійснюється шляхом пробілювання і посипання хлорним вапном, іншими препаратами та засобами, належними будинковолодінням або місцевій санепідстанції.

 

Розділ 7. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ДОГЛЯДУ ЗА ЗЕЛЕНИМИ НАСАДЖЕННЯМИ

7.1. Здійснюється відповідно до “Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, цими Правилами, іншими нормативними актами.

7.2. Відповідальність за виконання по розділу при утриманні зелених насаджень покладається безпосередньо на керівників підприємств, які мають на своєму балансі зелені насадження.

7.3. Державне управління зеленим господарством в селах та інших населених пунктах здійснюють місцеві органи державної виконавчої влади.

7.4. Роботи з утримання об’єктів зеленого господарства, благоустрою, дорожньо-експлуатаційного господарства, здійснюються спеціальними підрозділами виробничих управлінь житлово-комунального господарства, комунальних підприємств, а також відповідними підрозділами інших міністерств та відомств.

7.5. Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається :

 - щодо насаджень, які відносяться до комунальної власності – на сільську раду і виконавчі чи спеціально уповноважені ними органи, при інших формах власності – на землевласників і землекористувачів;

 - на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, в дворах будинків   – на власників (орендарів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд, а також на власників будівель побуту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я;

 - на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

 - на територіях зелених насаджень, відведених під будівництво, з дня початку робіт – на керівників організацій, котрим відведені земельні ділянки, або керівників будівельних організацій;

 - на пустирях, берегах водоймищ та річок -  на керівників прилеглих підприємств за рішенням місцевих органів державної виконавчої влади;

 - на приватних садибах і прилеглих ділянках – на їх власників.

7.6. До обов’язків власників і користувачів зелених насаджень входить:

- забезпечення збережень насаджень, квітників, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до цих Правил;

 - вжиття протягом року необхідних заходів щодо боротьби із шкідниками та хворобами зелених насаджень;

 -  видалення сухостійких дерев чи чагарників, вирізування сухих і поламаних гілок своїми силами або за договорами із спеціалізованими підприємствами та організаціями;

 -  заміна у повному обсязі засохлих та пошкоджених, а також садіння нових дерев і кущів.

7.8. На території зелених насаджень забороняється:

- складувати будь-які матеріали;

- влаштовувати звалища сміття, забруднених снігу та льоду;

- використовувати роторні снігоочищувальні машини для викидання снігу    на зелені насадження. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданів допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу;

- посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;

- обладнувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів (якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів);

- будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без погодження (рішення) місцевих органів державної виконавчої влади;

- використовувати малі форми архітектури не за призначенням;

- влаштовувати зупинки автомобільного транспорту на газонах, біля дерев та живоплотів (без погодження з органами, що здійснюють контроль);

- ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних;

- випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

- підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електроприводи, електрогірлянди з лампочок та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;

- добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, наносити механічні пошкодження;

- рвати квіти і ламати дерева чи чагарники, витоптувати газони, квітники;

- знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;

- засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;

- висаджувати зелені насадження без погодження з власниками підземних комунікацій.

7.9. Знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників може здійснюватись лише у разі наявності спеціального дозволу (ордера), виданого згідно Постанови КМУ №1045 від 01.08.06р.

7.10. Юридичні та фізичні особи, зацікавлені у знесенні зелених  насаджень, зобов’язані забезпечити посадку дерев, кущів, квітів або посів газонів у трикратному розмірі від тих, що підлягають знесенню, а також    доглядати за     цими насадженнями впродовж трьох років.

7.11. Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з уповноваженими органами.

 

Розділ 8. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ,

ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

8.1. Керівники автотранспортних та промислових підприємств, організацій та установ всіх форм власності, на балансі яких або в оренді знаходяться автотранспортні засоби, та громадяни зобов’язані:

- вжити заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об’єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря;

 - організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїжджу частину вулиць;

 - забезпечити дотримання водіями правил перевезення вантажів. Вантажі перевозити на пристосованому та обладнаному для цієї мети транспорті.

8.1.1. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- заправляти, ремонтувати (із заміною мастил і пального), обслуговувати, мити транспортні засоби при відсутності  спеціальних мийок і відстійників на територіях підприємств, берегах водойм, шляхах, тротуарах, скверах біля водопровідних колонок, біля житлових будинків, на присадибних ділянках);

- перегін по вулицях з твердим покриттям механізмів на гусеничному ходу;

- стоянки транспортних засобів на тротуарах, газонах, на внутрішньо квартальних проїздах  та в інших не відведених для цієї мети місцях, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях і прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо;

- вивезення на полігон утилізації відходів виробництва, які мають цінність як вторинна сировина.

8.1.2. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання , що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів:

 - санітарне очищення, механічне та ручне прибирання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, стоянок таксі здійснюється в радіусі 15 метрів від облаштування та елементів благоустрою місць для зупинки маршрутних транспортних засобів;

 - поряд з місцем зупинки або пасажирським майданчиком фізичні та юридичні особи, які утримують вказані території, зобов’язані встановлювати урни для сміття. Прибирання сміття з цих урн вказані підприємства, або інші особи відповідно до укладеного договору здійснюють по мірі їх наповнення, але не менш ніж 1 раз на добу;

 - утримання у належному стані павільйонів або іншого облаштування місць для зупинки маршрутних транспортних засобів здійснюють балансоутримувачі вказаних об’єктів;

 - прибирання стоянок автотранспорту, територій та місць паркування здійснюється їх власниками (користувачами, балансоутримувачами);

 - прибирання тимчасових стоянок автотранспорту, міст відстою транспорту та тимчасової зупинки транспорту тощо, які не мають власника, здійснюється власниками транспорту, що здійснює стоянку, тимчасову зупинку тощо.

8.1.3. У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:

- засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях; 

- розпалювати вогнища;

- торгівля без дозволу власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу, без погодження з зацікавленими службами в установленому порядку та без погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України;

- зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;

- псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

 

Розділ 9. ВИКОНАННЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ І ПРОКЛАДАННЯ ПІДЗЕМНИХ КОМУНІКАЦІЙ

9.1. Підприємства, установи, організації, громадяни, виконуючи земляні роботи ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

- виконувати проектування, будівництво і  експлуатацію інженерних комунікацій у суворій відповідності з діючими інструкціями, нормами та технічними умовами ;

- прокладку підземних комунікацій, реконструкцій і будівництво нових інженерних мереж на вулицях з удосконаленим шляховим покриттям та інтенсивним рухом транспорту і пішоходів виконувати, як правило, закритим способом;

- всі види планових земляних робіт проводити  при наявності дозволу, а після проведення аварійних робіт отримати вимогу на проведення робіт по благоустрою протягом 3-х діб виконкомом сільської ради;

9.2. Замовник  для одержання планового дозволу на проведення робіт незалежно від місця знаходження підземних комунікацій, повинен представити не пізніше ніж за десять днів до початку робіт такі документи:

- проект  погоджений зі всіма зацікавленими організаціями;

- заявку за підписом керівника організації про призначення відповідальної особи за роботи;

- схему організації робіт, з урахуванням маршрутів руху транспорту, погоджену з автоінспекцією;

- копію угоди з  підприємством згідно ліцензії на виконання робіт по відновленню тротуарної   плитки та асфальтобетонного покриття після проведення земляних   робіт;

- копію угоди з комунальним підприємством на вивіз та захоронення    

 будівельних відходів;

- копію квитанції про сплату за послуги. 

9.3. Керівник організації, яка виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених в дозволі (ордері) та правилах проведення робіт. Також відповідальність несе субпідрядна організація.

9.4. Проведення робіт по закінченню вказаних у дозволі термінів (без оформлення нового дозволу) не допускається і вважається самовільним.

9.5.    Роботи, які проводяться без дозволу, повинні бути негайно припинені на вимогу працівників сільської ради. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності передбаченої законодавчими і нормативними актами. За самовільне розкриття на рівні з виконавцем робіт несе відповідальність також керівник організації.

9.6.     Організаціям, які систематично порушують правила проведення робіт, видача дозволів на проведення робіт припиняється до завершення ними розпочатих робіт та виправлення допущених порушень.

9.7. Видача дозволів на розкриття вулиць з твердим покриттям та інтенсивним рухом транспорту та пішоходів або строком більше доби, проводиться тільки за розпорядженням сільського голови.

9.8.  Про початок робіт організація, яка одержала дозвіл, повинна сповістити пожежну інспекцію, швидку допомогу, відділ внутрішніх справ.

9.9. Для проведення робіт по прокладанню інженерних мереж керівники організацій зобов’язані виділити відповідальних осіб, які мають необхідні технічні знання для виконання цих робіт та ознайомлені з правилами.

 Виконавці робіт і робітники повинні вивчити правила безпеки проведення робіт в зоні розміщення діючих газопроводів, електрокабелю, ліній зв’язку та інших комунікацій.

9.10.     Дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи.

9.11.     З метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій виконавець робіт зобов’язаний не пізніше, як за  добу до початку планових робіт, викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації точне місце знаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа  зобов’язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників.

9.12.     Керівники експлуатуючих організацій зобов’язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій.

9.13.     При виконанні земляних робіт механізмами відповідальна особа повинна видати водію землерийного механізму схему виконання робіт, а також показати на місцевості межі розміщення підземних діючих комунікацій.

9.14.     Організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, пунктів державної сільської полігонометрії і зелених насаджень.

9.15.     Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені за кошти організацій, які їх ушкодили.

9.16.     При виявленні споруд і комунікацій, зелених насаджень в процесі виконання робіт, не вказаних у проекті, виконавець повинен негайно припинити роботи і повідомити про це замовника.

Замовник повинен викликати на місце роботи представника проектної організації, державної архітектурно-будівельної інспекції і організації, якій належить виявлена споруда, комунікації, зелені насадження для складання акту і прийняття рішення по даному питанню.

9.17.    ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом;

 - завалювати будівельними матеріалами зелені насадження, кришки   

 люків, колодязів, водостічних решіток;

-    готувати розчин і бетон безпосередньо на проїжджій та пішохідній   частинах вулиць;

-    робити відкачку води з колодязів, траншей та котлованів безпосередньо на тротуари і проїжджу частину вулиць, крім аварійних робіт, виконуваних комунальними підприємствами;

-    займати зайві майданчики під складування, огородження робіт понад установлені кордони.

9.18. Не пізніше, ніж за добу до початку робіт викликати на місце представників зацікавлених організацій. В телефонограмі про збір представників вказати номер і дату видачі дозволу, посаду та прізвище виконавця робіт.

9.20 Власники підземних інженерних мереж, отримавши виклик на місце початку робіт, де відсутні їхні комунікації, повинні телефонограмою повідомити про це організацію, яка зробила виклик.

9.21 При неявці на місце робіт викликаних представників протягом години потрібно викликати їх повторно. До їх прибуття виконання робіт забороняється. При повторній неявці на місце робіт представників власників інженерних мереж роботи виконуються згідно з кресленнями. Збитки за пошкодження мереж власникам не відшкодовуються.

9.22 Обов’язково загородити зону робіт:

- при проведенні робіт на проїзній частині дороги слід встановити стандартну огорожу, відповідні дорожні знаки, регулювання вуличного руху;

 -    з настанням темряви місце роботи повинно бути освітлено.   

9.23 Доставляти матеріали на місце робіт тільки після отримання дозволу Держархбудінспекції на їх виконання.

9.24 Порядок і терміни виконання робіт в межах тротуарів та проїзної частини, які не потребують загороджень або перекриття руху транспорту визначаються виконкомом сільської ради.

9.25  Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку та термінів їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з “Правилами дорожнього руху”.

9.26 Організація руху транспорту під час робіт на проїзній частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначається виконкомом Райгородоцької сільської ради та адміністрацією комунального господарства з погодженням  дорожньою поліцією.

9.27 Для руху пішоходів з обох сторін, як правило, повинна залишитися смуга тротуару шириною не менше 1,5 м в особливих випадках одна сторона тротуару може бути зайнята повністю, але з обов’язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.

9.28 Організація, яка здійснює роботи, зобов’язана до їх початку:

-    огородити місце розкриття окремими стандартними бар’єрами, пофарбованими в яскраві кольори;

-    встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу.

9.29 Відновлення асфальтобетонного покриття та зеленої зони, з подальшим посівом трави, повинно бути виконано у вказані  в дозволі строки. У разі виконання робіт вздовж тротуарів та проїжджих частин вулиць відновлення асфальтобетонного покриття проводити на всю ширину тротуару та проїжджої частини вулиці.

9.30 При аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розкриття вулиць, організація, яка веде роботу, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт своєю телефонограмою виконком Райгородоцької сільської ради.

9.31 Встановити норми виконання аварійно-відновлювальних робіт на мережах:  

- водопровідні каналізаційні мережі                           –       3 доби;

- електричні мережі                                                        –       5  діб;

- газові мережі                                                                 –       3 доби;

- телефонні мережі                                                          –       3 доби;

- теплові мережі                                                               –      5  діб.

В складних випадках продовження терміну виконання робіт слід погодити з виконкомом Райгородоцької сільської ради.

9.32 Відповідальна за розкриття особа забезпечує дотримання правил техніки безпеки і всіх інших вимог, передбачених діючими правилами.

9.33 У випадках, коли роботи по ліквідації аварії вимагають закриття проїзду, комунальне підприємство узгоджує з Дорожньою Поліцією питання закриття проїзду та організації об’їзду.

9.34 Знятий асфальт, зайвий непридатний для зворотної засипки, грунт, що виймається з траншеї або котловану, слід вивозити одночасно з розриттям траншеї (котловану), не допускаючи тимчасових відвалів, погодивши місто складування з виконкомом Райгородоцької сільської ради.

9.35 Якщо розриваються вдосконалені покриття, засипка траншей чи котловану повинна виконуватись піщано-гравійною сумішшю з пошаровим ущільненням катком.

9.36 При розкритті в зоні невдосконалених покриттів, засипка траншеї і    котлованів може виконуватись місцевим ґрунтом з обов'язковим пошаровим ущільненням катком.

Розділ 10.  ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ, РЕМОНТНО БУДІВЕЛЬНИХ,  ХУДОЖНЬО-ОФОРМЛЮВАЛЬНИХ РОБІТ ТА РОБІТ ПО БЛАГОУСТРОЮ СІЛ

10.1.  Вимоги до утримання елементів благоустрою сіл. 

 10.1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів.

10.1.1 Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини”, ДБН А.2.2-3-2004 “Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”, Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. №273,  та інших нормативних актів.

10.1.2 Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні  роботи по фасадах.

10.1.3 Всі види проектних робіт на території сіл  здійснюються згідно з діючою містобудівною документацією, державними нормами будівельного і технологічного проектування, державними стандартами, нормами та Правилами забудови.

10.1.4 Всі ремонтні, реставраційні, відновлювальні або будівельні роботи по фасадах здійснюються за проектами, узгодженими та затвердженими у порядку, визначеному в ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва».

10.1.5 Після затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації замовник будівельних робіт повинен отримати дозвіл на виконання ремонтних або  будівельних робіт відповідно до вимог Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджене наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.00р. №273.

10.1.6 Можливість вторинного використання раніше погодженої проектної документації для проведення ремонтних робіт визначає відділ містобудування та архітектури.

10.1.7.   При виконанні будівельних та ремонтно – будівельних робіт необхідно огороджувати будівельні майданчики охайними або типовими інвентарними щитами, або захисною сіткою, плівкою. На огорожі вивісити таблички з назвою організації, що виконує роботи, контактний телефон, прізвище, ім’я, по батькові відповідального за виконання     робіт особи і термін закінчення робіт. При виконанні цих робіт відповідальні  особи зобов’язані вживати необхідних заходів, спрямованих на запобігання забруднення території, прилеглої до будівельного майданчика. Будівельне сміття та грунт необхідно вивозити з будівельних майданчиків регулярно. Розбирати риштування, вивозити механізми та матеріали необхідно негайно після того як відпаде в них потреба. Грунт та сміття з територій підприємств, будівельних майданчиків необхідно транспортувати тільки в місця, відведені під звалища, узгоджені з виробничим управлінням комунального господарства. Викидати сміття та грунт у невстановлених місцях забороняється.

 Забороняється накопичення та зберігання будівельного сміття на будівельних майданчиках та поза ними терміном більше 3-х діб.

10.1.8.  Елементи зовнішнього благоустрою, порушені при виконанні будівельних, ремонтних або аварійних робіт, повинні бути відновлені у триденний термін після їх закінчення та здані відповідним організаціям комунального господарства.

 10.1.9. Будь-яке капітальне будівництво, реконструкція та перепрофілювання об’єктів, будівництво та розміщення всіх видів огорож, кіосків, палаток, павільйонів, дитячих та спортивних майданчиків, газонних огорож, телефонних кабін, установка інших малих архітектурних форм, меморіальних дошок, дошки пошани, рекламних стендів, усіх видів реклами, щитів для газет та оголошень, а також будівництво підземних інженерних мереж, пов’язаних з розриттям грунту, дозволяється тільки після отримання дозволу виконкому сільської ради та іншими уповноваженими органами.

10.1.10. Порядок здійснення благоустрою та утримання жилих, культурно-побутових, промислових та інших споруд.

10.1.11. Власники або балансоутримувач жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані слідкувати за їх належним технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому та окремих частин: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей і т.д. у найкоротші строки усувати пошкодження, своєчасно очищати покрівлі від снігу та криги.

10.1.12. Всі види будівельних і монтажних робіт повинні проводитись у встановленому законом порядку після отримання відповідних дозволів. Ремонт та фарбування фасадів будинків і конструкцій можливе при погодженні  відділу  архітектури та містобудування. Влаштування інженерних мереж (кабельне телебачення, інтернет та інші) всередині та зовні жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд можливе при погодженні з балансоутримувачом та відділом  архітектури та містобудування.

 10.1.13. На фасадах будинків повинні бути встановлені аншлаги з найменуванням вулиць, провулків, номери будинків.

 10.1.14.  При вході повинні бути встановлені :

 -   нумерація під’їздів та квартир;

 - адреси, телефони та режим роботи житлових організацій, невідкладної медичної допомоги, відділу міліції, пожежної охорони, аварійної служби теплофікації, водоканалу, місце та час прийому депутатів;

 - стенди для розміщення оголошень та соціальної реклами.

 10.1.15. На кожному поверсі  повинен бути зазначений номер поверху. На дверях квартир  повинні бути  вказані їх номери. Нумерація під’їздів і квартир в одному будинку повинна бути впорядкована так, щоб не було однакових номерів.

 10.1.16. Своєчасно проводити капітальний та поточний ремонти, фарбування фасадів.

10.2. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій,

а також громадяни зобов’язані:

10.2.1. проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів;

10.2.2. забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд та засвідчувати проведені обстеження актами;

10.2.3. слідкувати за належним технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому та окремих частин  будівель: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей тощо;

10.2.4. власники об’єктів благоустрою забезпечують освітлення об’єктів (сквери,будівлі, реклама та інше),  належне утримання, функціонування та збереження освітлювальних приладів, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил;

10.2.5. розміщувати елементи зовнішнього благоустрою або обладнання архітектурно-художнього освітлювання на фасаді тільки на підставі відповідного дозволу, згоди власника будівлі або приміщень за проектом, погодженим виконкомом сільської ради;

10.2.6. регулярно проводити обстеження  та  здійснювати паспортизацію  будівель  і  споруд з метою забезпечення їх надійної експлуатації відповідно до затверджених уповноваженим органом Правил    обстеження, оцінки   технічного стану  та паспортизації виробничих будівель і споруд, Положення  про  безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд, Положення про спеціалізовані  організації  з  проведення обстежень та паспортизації існуючих  будівель  і  споруд  з  метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації, інших нормативних актів.

10.2.7. У разі оренди будівель або окремих приміщень порядок утримання їх в належному стані встановлює орендодавець у договорі оренди.

 

10.3. Вимоги щодо  утримання малих архітектурних форм  для   провадження підприємницької діяльності.

10.3.1. Малі архітектурні форми для здійснення підприємницької діяльності розміщуються відповідно до вимог Положення про встановлення малих архітектурних форм для підприємницької діяльності та обслуговування населення.

10.3.2.  Зовнішній вигляд та благоустрій прилеглої території навколо малих архітектурних форм повинен відповідати проектній документації.   

10.3.3.  Біля   кожної   малої   архітектурної форми  встановлюється урна для сміття.

10.3.4. Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж здійснюється з  дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і має гарантувати безпеку користувачам дорожніх  об'єктів.  

10.3.5.  Забороняється користуватися малими архітектурними формами, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власниками (користувачами) не забезпечене закрите стікання використаної ними води в підземні зливостоки.

 10.3.6. Під час розміщення малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

10.3.7. Споруди малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення,  та інші),  повинні утримуватись у зразковому стані, своєчасно ремонтуватись та фарбуватись не рідше двох разів на рік. Фарбування кам’яних, залізобетонних і металевих огорож, воріт, проводити не рідше одного разу на рік. Колір малих архітектурних форм погоджується з виконкомом сільської ради.

10.3.8. Забороняється робити до малих архітектурних форм прибудови, козирки, загорожі, віконниці не передбачені проектом, використовувати їх під складські цілі.

10.3.9. Знесення самовільно встановлених кіосків, а також інших малих архітектурних форм, як і при не проведенні щорічної перереєстрації, проводяться згідно рішення виконкому сільської ради про їх знесення. Знесення проводиться як  власними силами, так і силами комунальних служб.

10.3.10. Малі архітектурні форми розташовуються з таким розрахунком, щоб вони не заважали механізованому прибиранню, на підставі дозволу отриманому в установленому порядку.

10.3.11. Садові – паркові лавки розміщуються за погодженням з виконкомом сільської ради, утримуються в належному стані, фарбуються не менше двох разів на рік. Установку та догляд за лавками здійснюють підприємства, за якими вони закріплені або ті, що експлуатують об’єкти, на яких встановлені лавки.

10.3.12. Забороняється  без дозволу виконкому сільської ради встановлювати на тротуарах, і інших територіях сіл  малі архітектурні форми некомерційного призначення (бесідки, ротонди, арки, знаки, інформаційні матеріали, виносні щити, огорожі, паркани та ін.), огороджувати земельні ділянки, сади, домоволодіння, підприємства, установи, організації з фасадного боку. 

10.3.13. Забороняється без дозволу виконкому сільської ради  огороджувати  місця проведення земельних, будівельних, ремонтних та інших робіт по  благоустрою сіл .

10.4. Порядок утримання елементів благоустрою при розміщенні зовнішньої реклами

10.4. Вимоги до розміщення зовнішньої реклами.

10.4.1. Розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на території населених пунктів Райгородоцької сільської ради виконується тільки на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, наданих у встановленому виконкомом сільської ради порядку та повинно здійснюватись з врахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів міського середовища.

10.4.2. Кожен елемент (фундамент, несучий каркас, інформаційне поле, кронштейн, елемент кріплення) повинен бути складовою цілісного естетичного виду рекламного засобу і мати високий рівень дизайнерських рішень.

10.4.3. Для забезпечення комфортності пересування людей, безпеки руху та підвищення естетичності середовища фундаменти наземних конструкцій повинні бути заглибленні в грунт з відновленням твердого покриття, трав’яного покрову та виконанням в повному обсязі інших робіт з відновлення благоустрою сіл . У випадку неможливості заглиблення фундаменту конструкції до рівня землі з технічних причин, потребу влаштування наземного фундаменту необхідно підтвердити висновками відповідних інженерних служб, які експлуатують комунікації, що знаходяться на ділянці встановлення спеціальної конструкції. У цьому випадку проектно-технічна документація на влаштування фундаменту має бути погоджена з відділом архітектури та містобудування, а частина фундаменту, що виступає над поверхнею землі, обов’язково має бути декоративно оформлена.

10.4.4. Спеціальні конструкції зовнішньої реклами повинні мати освітлення у темний час доби. Підсвітка повинна забезпечувати рівномірне освітлення рекламної площини та читабельність інформації у вечірній та нічний час. Освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.    Для підсвічування спеціальних конструкцій повинні використовуватись світлові прилади промислового виготовлення, що забезпечують виконання вимог електро- та пожежобезпеки. Кріплення світлового приладу повинно забезпечувати його надійне з’єднання з конструкцією і витримувати снігове і вітрове навантаження, вібраційні і ударні впливи. Всі конструктивні елементи кріплення світлового приладу повинні бути закриті декоративними елементами. Під’єднання рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, норм і правил експлуатації електрообладнання та технічних умов.

10.4.5. Рекламні засоби не повинні виступати джерелами шуму, вібрації, світлових, електромагнітних та інших випромінювань чи полів з  порушенням  діючих санітарних норм.

10.4.6. Матеріали, які використовуються при виготовленні усіх типів спеціальних конструкцій, повинні відповідати сучасним вимогам якості та дизайну.

10.4.7. На об’єктах зовнішньої реклами, які містять інформацію про рекламодавця обов’язково повинна бути зображена символіка громади.

Використання місцевої символіки громади здійснюється безкоштовно.

10.4.8.Спеціальні конструкції повинні маркуватися із зазначенням на їх каркасі найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, телефону, номера дозволу та терміну його дії. При цьому для розміщення зазначеної інформації має бути відведено не менш як 0,3 відсотка площі робочої поверхні спеціальної конструкції.

10.4.9. Виносні рекламні засоби розміщуються впритул до фасаду будинку на відстані не більше 2 м від входу і тільки при ширині тротуару не менше 2 м.

10.4.10.Приклеювання газет, плакатів, афіш, різного роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах чи рекламних тумбах.

 10.4.11. Мова рекламних засобів.

 10.4.11.1. Застосування мови у рекламі здійснюється відповідно до законодавства України про мову.

 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

10.5.1. Без архітектурно-планувальних завдань та дозволу виконкому сільської ради, встановлювати на вулицях, тротуарах і інших територіях сіл  малі архітектурні форми (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші).

10.5.2. Розвішувати афіші, плакати, об’яви, реклами, стенди, транспаранти, зонти, робити написи на стінах будівель і  малих архітектурних формах (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші), на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не відведених для цієї мети об’єктах або організовувати роботи по їх розміщенню.

10.5.3. Висаджувати городні культури на прилеглих до домоволодінь територіях, вулицях сіл, парках, скверах, вільних ділянках, зонах відпочинку, газонах та інших, не призначених для цієї мети місцях.

10.5.4. Огороджувати земельні ділянки, сади, палісадники, домоволодіння, підприємства з фасадного боку вулиці без погодження з відділом відділу земельних відносин, архітектури, містобудування та благоустрою Райгородоцької сільської ради.

10.5.5.    Складати будівельний матеріал, паливо тощо на прилеглих вулицях.

10.5.6.    Завалювати місця торгівлі, побутового обслуговування тарою, пакувальними матеріалами.

10.5.7.    Юридичним та фізичним особам встановлювати тимчасові торговельні точки (автомашини, палатки, столики тощо) на площах, вулицях, парках, скверах і в інших невстановлених місцях сіл  без відповідного дозволу виконкому сільської ради.

10.5.8.    Робити до малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші) прибудови, козирки, загорожі, віконниці не передбачені проектом, використовувати їх під складські цілі.

10.5.9.     Будувати, пристроювати окремі елементи  будівель, змінювати або  демонтувати архітектурні деталі, виконувати перебудову жилих приміщень, балконів та лоджій, заборів та огорож без узгодження з виконкомом сільської ради та без дозволу виконкому сільської ради.

10.5.10.     Розпочинати будівельно-монтажні роботи без влаштування огорожі місця проведення робіт.

10.5.11.     Самовільно розміщувати або розміщувати в невстановлених для цього місцях побутові вагончики, контейнери, ємності, інвентар, пристрої, механізми, транспортні засоби та їх елементи тощо.

10.5.12.     Залишати без нагляду об’єкти незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту та переобладнання.

10.8.13.    Робити написи, малюнки на стінах будівель, споруд, парканах, огорожах, тротуарах, площах, дверях, зупинках громадського транспорту тощо.

10.8.14.     Руйнувати малі архітектурні форми та  елементи благоустрою (засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху (світлофори та дорожні знаки),  елементи дитячих, спортивних та інших майданчиків, лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, альтанки,  декоративні скульптури та композиції, пам’ятники, вази для квітів, фонтани та декоративні басейни  тощо).

10.8.15.     Порушувати правила з утримання, ремонту та руйнувати об’єкти сільської інфраструктури (будівлі та споруди, несучі конструкції будівель та споруд, покриття доріг, тротуарів, площ, елементи зовнішнього освітлення, електроопори, таксофони, фонтани, пам’ятники, скульптури, меморіальні дошки, зелені зони, газони, клумби, квітники тощо).

10.8.16.     Вигулювати собак, кішок та інших тварин в невстановлених  для  цих цілей місцях,  приводити їх в приміщення магазинів, столових, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, сквери, сади, закопувати  трупи тварин на території сіл , купати в ставках та фонтанах, вигулювати собак без повідків та намордників.

10.8.17.     Здійснювати ремонт, обслуговування та миття автомобілів,  мотоциклів та інших  автотранспортних засобів у невстановлених для цього місцях,  крім випадків, коли це необхідно для негайного усунення  аварійно-небезпечної обстановки.

10.8.18.     Влаштовувати стоянки, паркування автотранспортних засобів на газонах, тротуарах, дитячих та спортивних майданчиках залишати автотранспортні засоби на внутрішньоквартальних проїздах, в місцях де вони заважають проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних машин, прибиральної та аварійної техніки.

10.8.19.     Влаштовувати стоянки службового та приватного транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

10.8.20.     Перекривати без погодження з  органами Дорожньої Поліції проїзди між дворами, встановлювати шлагбауми та інші перешкоди, які утруднюють або роблять неможливім рух автотранспорту.

10.8.21.     Захаращувати або перекривати пожежні  проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

 

Розділ 11. ДОТРИМАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

НА  ТЕРИТОРІЇ СІЛ

 

11.1. Органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою запобігання та зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших факторів, зобов’язані не допускати впродовж доби перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами для наступних приміщень та  територій сіл  (захищені об’єкти):

житлових будинків та прибудинкових  територій;

лікувальних закладів, закладів освіти, культури;

готелів та гуртожитків;

закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

інших будівель та споруд, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території сіл та груп житлових будинків.

11.2. Шум на захищених об’єктах  при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

В приміщеннях, які розташовані в жилих домах використання телевізорів, магнітофонів та другої звуковідтворювальної апаратури дозволяється тільки при зменшенні рівня звуку, що не турбує спокій мешканців дому. 

11.3. У нічний час з 22 години ночі до 8 години ранку на захищених об’єктах забороняються гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з 21 до 8 години, а в святкові та вихідні дні – цілодобово.

11.4. Власник (користувач) приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

11.5. Додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, які супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

- попередження або ліквідація наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

- надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

- попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

- проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщати органи сільської ради;

- роботи обладнання та механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових та громадських будівель, за умов  невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

- відзначення встановлених законом святкових та вихідних днів, Дня села  та інших свят відповідно до рішень виконавчого комітету сільської ради, проведення спортивних змагань;

- проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин та піротехнічних засобів у заборонений  час за погодженням з уповноваженим органом виконавчої влади сільської ради.

11.6.  Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у нічний час, за винятком святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

11.7. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів та проведення феєрверків не ближче чим за  100 метрів від лікарень, культових  споруд, навчальних закладів, інших громадських споруд та житлових будинків.

11.8. При проведенні масових заходів забороняється кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та вчиняти інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

11.9.  Забороняється стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях житлових будинків з 23.00 до 06.00 год.

 

РОЗДІЛ 12. УТРИМАННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН.

Власникам домашніх тварин необхідно :

  • утримувати собак в обладнаних приміщеннях або на прив'язі;
  • утримувати сторожових собак чи спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі. Про наявність собак застерігати відповідним написом;
  • про захворювання домашніх тварин негайно повідомляти ветеринарну службу;
  • негайно повідомляти заклади охорони здоров'я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування домашньою твариною, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин, або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10-ти днів, а покусаних тварин - для огляду і лікування. У разі, коли неможливо доставити вказаних тварин, повідомляти про них в управління житлово-комунального господарства та екології;
  • щороку реєструвати домашніх тварин та проводити профілактичні щеплення;
  • проводити обов'язкове страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам;
  • виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в місця загального користування, або на вулицю / з обов'язковим забезпеченням безпеки людей/ тільки на короткому поводу і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;
  • перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов'язковому забезпеченні безпеки людей;
  • повідомляти протягом 5-ти днів ветеринарну установу та балансоутримувача про придбання тварини, а також про переїзд з нею в інший населений пункт;

Власникам домашніх тварин забороняється:

  • забруднювати приміщення, місця загального користування, вулиці і залишати екскременти тварин;
  • утримувати собак незареєстрованими;
  • продавати собак, котів у невстановлених місцях;
  • приносити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування;
  • купувати, продавати, а також перевозити всіма видами транспорту тварин в інші населені пункти без ветеринарного свідоцтва з відміткою про проведену імунізацію проти сказу;
  • жорстоко поводитись з домашніми тваринами, залишати бездоглядними;
  • викидати трупи собак і котів;
  • собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники з номерними знаками, намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, у скверах, парках, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими і підлягають відлову;

 

Розділ 13. ЗАБОРОННІ ДІЇ ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ТА ГРОМАДЯН, ВСТАНОВЛЕНІ ЦИМИ ПРАВИЛАМИ

13.1 Підприємствам, організаціям, установам незалежно від форм власності, фізичним особам, приватним підприємцям  та громадянам на об’єктах благоустрою забороняється:

13.1.1 Виконувати на території сіл  земляні або підготовчі роботи без рішення виконкому сільської ради, виданому в установленому порядку, при:

-  будівництві нових та розширенні діючих об’єктів;

-  встановлені тимчасових або постійних огорож, парканів;

-  розкопуванні грунту під будь – які види робіт на його планування;

-  розритті дорожнього  покриття, тротуарів, бордюрів;

-  реконструкції, реставрації, переобладнанні об’єктів благоустрою;

-  поточному та капітальному ремонті об’єктів благоустрою;

-  знесенні будівель та споруд;

-  встановленні павільйонів, кіосків, лотків, гаражів, лав,  рекламоносіїв, інших споруд;

-  ліквідації аварій на інженерних мережах;

-  інше.

13.2  Продовжувати виконання земляних та відновлювальних робіт, якщо термін згідно дозволу закінчився, або подовжувати термін дозволів на виконання земляних робіт без вагомих підстав.

13.3  Несвоєчасно виконувати роботи по відновленню елементів благоустрою після виконання земляних або  підготовчих робіт.

13.4  Порушувати правила утримання закріпленої або відведеної території та забезпечення належного санітарного стану.

13.5 Захаращувати та несвоєчасно прибирати прибудинкові, відведені або закріплені території від побутових, будівельних відходів, снігу, криги, скошеної трави, листя, деревини, гілок тощо.

13.6  Вивіз транспортними засобами та скидання різного роду сміття, будівельних відходів, у невстановлених для цього місцях.

13.7  Несвоєчасно очищати з урн, контейнерів, сміттєзбірників  та не дотримуватись термінів вивезення сміття. 

13.8 Смітити на вулицях, дворах, у парках, скверах, громадських та інших місцях  загального користування.

13.9 Складання  на  прибудинкових територіях,   вулицях,   в дворах, на кладовищах, зупинках громадського транспорту, сходових клітках будинків, підвалах, горищах, біля водоймищ, в місцях масового відпочинку людей, на територіях зелених насаджень різного роду сміття, будівельні відходи тощо.

13.10 Несвоєчасно прибирати дорожнє покриття ( у межах відведених або закріплених територій)  вулиць, проїздів, тротуарів, зеленої зони, зони відпочинку, берегової смуги водоймища.  

13.11 Викидати з балконів, лоджій, вікон будинків будівельні відходи, недопалки та різного роду сміття.

13.12 Викидати, вивозити або звалювати сміття, відходи,  траву, гілки, листя, тару, деревину, будівельні відходи тощо та влаштовувати звалища  в невстановлених для цього місцях.

13.13 Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків, на прибудинкових територіях та за межами власних помешкань.

13.14 Передчасно виносити та залишати без догляду сміття та відходи у місцях зупинки сміттєвозів та на території сіл .

13.15  Зберігати товар та вільну тару поблизу кіосків, павільйонів та магазинів.

13.16 Несвоєчасно вивозити матеріали, будівельні відходи та сміття від розбирання, реконструкції, переобладнання та ремонту будівель, споруд, квартир та кімнат.

13.17 Відсутність діючих договорів на вивіз сміття та його знешкодження.

13.18  Відсутність оплати за вивіз сміття.

13.19 Самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати або знищувати  дерева, кущі, газони тощо.

13.20 Зносити зелені насадження без дозволу виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради.

13.21 Спалювати суху рослинність, сміття, листя, гілки та відходи виробництва та інших речовин, розпалювати багаття на території сіл .

13.22 Підвішувати на деревах гамаки, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, які можуть пошкодити дерева.

13.23 Добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження, рвати квіти, ламати гілки дерев.

13.24 Випасати худобу, вигулювати і дресирувати  собак в невстановлених  для цього місцях.

13.25 Порушувати правила розміщення малих архітектурних форм, рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.

13.26 Самовільно, без відповідного дозволу, встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, стенди, плакати, транспаранти, зонти, торгові лотки, павільйони, кіоски, огорожі.

13.27 Будувати, пристроювати окремі елементи  будівель, змінювати або  демонтувати архітектурні деталі, виконувати перебудову жилих приміщень, балконів та лоджій, їх скління, встановлення сателітарних антен без узгодження з балансоутримувачем та виконкомом сільсьої ради.

13.28 Розпочинати будівельно-монтажні роботи без влаштування огорожі місця проведення робіт.

13.29 Самовільно розміщувати або розміщувати в невстановлених для цього місцях побутові вагончики, контейнери, ємності, інвентар, пристрої, механізми, транспортні засоби та їх елементи тощо.

13.30 Залишати без нагляду об’єкти незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту та переобладнання.

13.31  Робити написи, малюнки на стінах будівель, споруд, парканах, огорожах, тротуарах, площах, дверях, зупинках громадського транспорту тощо.

13.32  Руйнувати малі архітектурні форми та  елементи благоустрою (засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху (світлофори та дорожні знаки),  елементи дитячих, спортивних та інших майданчиків, лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, альтанки,  декоративні скульптури та композиції, пам’ятники, вази для квітів, фонтани та декоративні басейни  тощо).

13.33 Розміщувати оголошення, рекламу, афіші, газети, плакати, агітаційні матеріали у невстановлених для цього місцях або організовувати роботи по їх розміщенню.

13.34 Порушувати правила з утримання, ремонту та руйнувати об’єкти сільської інфраструктури (будівлі та споруди, несучі конструкції будівель та споруд, покриття доріг, тротуарів, площ, шляхопроводів та їх конструктивних елементів на всій території сіл, елементи зовнішнього освітлення, електроопори, таксофони, басейни, фонтани, пам’ятники, скульптури, меморіальні дошки, зелені зони, газони, клумби, квітники тощо).

13.35 Посипати сіллю сніг та лід на тротуарах, проїзних частинах та зелених зонах.

13.36  Утримувати  незареєстрованих собак, кішок та хижих  тварин. 

13.37 Вигулювати собак, кішок та інших тварин в невстановлених  для  цих цілей місцях,  приводити їх в приміщення магазинів, столових, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, сквери, сади, закопувати  трупи тварин на території сіл , купати в озері та фонтанах, вигулювати собак без поводків та намордників.

13.38 Здійснювати ремонт, обслуговування та миття автомобілів,  мотоциклів та інших  автотранспортних засобів у невстановлених для цього місцях,  крім випадків, коли це необхідно для негайного усунення  аварійно-небезпечної обстановки.

13.39 Влаштовувати стоянки, паркування автотранспортних засобів на газонах, тротуарах, дитячих та спортивних майданчиках, залишати автотранспортні засоби на внутрішньоквартальних проїздах, в місцях де вони заважають проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних машин, прибиральної та аварійної техніки.

13.40 Влаштовувати стоянки службового та приватного транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

13.41 Перекривати без погодження з дорожньою поліцією  та виконкомом сільської ради проїзди між дворами, встановлювати шлагбауми та інші перешкоди, які утруднюють або роблять неможливим рух автотранспорту.

13.42 Захаращувати або перекривати пожежні  проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків. 

13.43 Самовільно без погодження з органами Дорожньою Поліцією  та розпорядження органів місцевого самоврядування, перекривати повністю або частково рух автотранспорту, встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху.

13.44 Виносити автотранспортними засобами на дорожні об’єкти сипучі матеріали та розчини, засмічувати вулиці  внаслідок переповнення кузова матеріалами, забруднювати вулиці сіл , дворові та інші території сіл  брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, полів, дворів і інших територій, які знаходяться в забрудненому стані.

13.45 Скидати в зливну та дощову каналізацію виробничі стоки, нафтопродукти, сміття, відходи, пісок та інше.

13.46 Знаходження на зупинках громадського транспорту та  проїзд у транспорті загального користування у брудному одязі.

13.47  Допускати   забруднювання тваринами  квартир, сходових кліток та інших місць загального користування, тротуарів, газонів, алей, парків, скверів, дитячих майданчиків ( у разі забруднення, власник повинен прибрати за своєю твариною).

 

Розділ 14. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯН ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ СІЛ РАЙГОРОДОЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

14.1 Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративне правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Райгородоцької сільської ради.

14.2 До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягуються особи винні у:

1) порушенні  встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

2) проектуванні об’єктів благоустрою сіл  з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

3) порушенні  встановлених  законодавством  екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об’єктів благоустрою;

4) порушенні правил благоустрою території сіл;

5)порушенні режиму використання й охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;

6) самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою  сіл;

7) пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою сіл ;

8) знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення сіл , крім випадків передбачених ст.. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

9) забрудненні (засміченні) території сіл ;

10) неналежному утриманні об’єктів та елементів  благоустрою, у тому числі покриття доріг, тротуарів, освітленні територій сіл  тощо.

Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.

 14.3 Протоколи за фактом порушення вимог Правил благоустрою складають відповідно до власних повноважень працівники Комунального підприємства «Райгородоцьке», старости сіл, працівники відділу земельних відносин, архітектури, містобудування та благоустрою, уповноважені особи органів внутрішніх справ, санітарно-епідеміологічної служби, громадського контролю у сфері благоустрою.

14.4 Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.152 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення” відповідно до ст.255 Кодексу складають  посадові особи, уповноважені рішенням виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради. 

14.5 Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил настає згідно із ст.152 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення”.

14.6 Протоколи складаються на громадян, власників об’єктів благоустрою, керівників підприємств, організацій або установ, торгових  точок, відповідальних осіб, відповідно до функціональних обов’язків, а також на інших осіб яких керівники підприємств, організацій або установ зобов’язали підтримувати прилеглу або закріплену територію в належному санітарному стані, ремонтувати чи утримувати об’єкти та елементи благоустрою.

14.7 Протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою з відшкодуванням за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, складають відповідно до власних повноважень інспектори відділу земельних відносин, архітектури, містобудування та благоустрою Райгородоцької сільської ради.

 14.8 У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості.

14.9 Розмір відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за Методикою визначення відновної вартості об’єкта благоустрою, затвердженою наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 26.10.2006 № 356.

Визначення відновної вартості зелених насаджень здійснюється за окремою методикою, яка затверджується виконавчим комітетом Райгородоцької сільської ради.

14.10 У разі  якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об’єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об’єктів благоустрою.

14.11 Притягнення осіб винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, не звільняє їх від обов’язку відшкодовувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства.

14.12  Відповідальність за самовільне обклеювання споруд, стовпів, опор та інших не відведених для цього місць оголошеннями, плакатами, рекламами та іншими довідковими матеріалами або інформацією на рівні з розповсюджувачем несе рекламодавець.

 

Розділ 15. КОНТРОЛЬ У СФЕРІ   БЛАГОУСТРОЮ СІЛ

 

15.1. Контроль у сфері благоустрою сіл спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами   без громадянства, вимог Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, цих Правил та інших нормативно-правових актів.

 15.2. Контроль за станом благоустрою сіл, виконанням цих Правил, у тому числі охорону зелених насаджень, створення місць відпочинку громадян, контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій сільська рада покладає на уповноважених осіб.

 15.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою села здійснюється шляхом:

1) проведення перевірок території;

2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

 15.4. Громадський контроль у сфері благоустрою села здійснюється  інспекторами відділу земельних відносин, архітектури, містобудування та благоустрою Райгородоцької сільської ради, старостами.

  Старости сіл:

1) беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою села;

2) проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подають їх органам державного контролю у цій сфері та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;

3)надають допомогу органам державного контролю у сфері благоустрою села у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів;

4) здійснюють інші повноваження відповідно до закону.

 15.5. Результати громадського контролю за станом благоустрою територій підлягають оприлюдненню на зборах мешканців відповідної території та розгляду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному законодавством.

 

Розділ 16.  ПЕРЕЛІК ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНО -  ПРАВОВИХ АКТІВ,

НА ОСНОВІ  ЯКИХ ДІЮТЬ  ПРАВИЛА

 

16.1. Правила розроблені на основі:

-  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

- Закону України "Про благоустрій населених пунктів"

- Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

-  Закону України "Про планування і забудову територій";

-  Закону України "Про оренду  державного та  комунального майна";

-  Закону України "Про рекламу”;

-  Закону України "Про відходи";

-  Закону України "Про звернення громадян";

-  Закону України "Про автомобільні дороги";

-  Закону України "Про автомобільний транспорт";

-  Закону України "Про  охорону культурної  спадщини";

-  Закону України "Про охорону  праці";

-  Закону України "Про житлово-комунальні послуги";

-  Закону України "Про охорону навколишнього  природного середовища";

-  Закону України "Про екологічну експертизу";

- Закону України "Про  органи самоорганізації населення″;

- Цивільного кодексу України;

-  Кодексу України про адміністративні  правопорушення;

-  Земельного кодексу України;

-  Водного кодексу України;

-    Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 ″ Про затвердження Порядку видалення дерев,  кущів, газонів і квітників у населених пунктах″;

-    Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.06 р. № 105 "Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України″;

-    Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 14.12.06 р. № 414 "Про затвердження Методики визначення відновлювальної вартості зелених насаджень″;

-    Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.09.06 р. № 302 "Про затвердження зразків акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та Ордера на видалення зелених насаджень″; 

-    Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 23.09.03 р. № 154 "Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів міського благоустрою";

-    Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 10.08.05 р. № 121 "Про затвердження Порядку визначення вартості робіт з догляду за зеленими насадженнями в Україні″;

-    Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 11.11.05 р. № 160 "Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об’єктів благоустрою несених пунктів″;

-    Наказу державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.01 р. № 226 "Про затвердження Інструкції з технічної  інвентаризації  зелених насаджень у селах та                                                                                                                          селах міського типу України";

-    Наказу Міністерства будівництва, архітектури та  житлово-комунального господарства України від 16.01.07 р. № 7 "Про затвердження Положення про громадський  контроль в сфері благоустрою населених пунктів".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь