Про звернення до Президента України

Дата: 22.12.2022 16:27

ПРОЄКТ   РІШЕННЯ

сесія                                                  с.Райгородок                         VIIІ скликання

від №

Про звернення до Президента України

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії ____________, сільська рада

1. Схвалити текст звернення депутатів Райгородоцької сільської ради до Президента України щодо застосуваня до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето (додається).
  2. Доручити Райгородоцькому сільському голові підписати та надіслати звернення Президенту України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, антикорупційної діяльності та гуманітарних питань.

Сільський  голова                                                Максим САМЧИК

Президенту України

Зеленському В.О.

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Верховна Рада України 13 грудня 2022 року прийняла проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», реєстр. № 5655 від 11.06.2021.

Цим проектом народні депутати значно послаблюють фундаментальний рівень держави, - місцеве самоврядування. Більше того, проект позбавляє громаду та активних мешканців офіційно зупиняти самочинне будівництво.

Контроль за дотриманням вимог в містобудівній сфері пропонується передати приватним компаніям, що ставить під обґрунтований сумнів якість будівельних робіт, створює умови для виникнення монополізму на ринку та порушує ряд норм Конституції України.

Електронний облік, автоматична реєстрація в сфері містобудування, які в діючому законодавстві започатковані, будуть знищені, адже адміністратори реєстрів не мають відповідальності за внесення даних, які не відповідають дійсності.

Саме тому петиція, якою громадськість звернулась Президента України застосувати до цього проєкту закону вето, набрала 42090 голосів.

У зв’язку із наведеним вище, закликаємо Вас, керуючись статтею 106 Конституції України, застосувати до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України.

За дорученням депутатів  Райгородоцької сільської ради

Сільський голова                                  Максим САМЧИК